8 605 99998 | Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Virtualioje konferencijoje nevirtualios ekskursijos

Inga JOČIONIENĖ. Erasmus+ „Europe is my future“ projektas skirtas jaunajai kartai susipažinti su Europos Sąjunga ir jos galimybėmis. Projektą koordinuoja Marijampolės šv. Cecilijos gimnazija, dalyvauja partneriai iš Turkijos, Italijos ir Rumunijos.

Gruodžio 13-18 d. organizuotas virtualus susitikimas, kurio metu mokiniai gilinosi į ES įstatymų ginamas žmonių teises ir technologinę naudą. Rumunijos partnerių organizuojamame susitikime dalyvavo šv. Cecilijos gimnazijos 8 kl. mokiniai. Pirmąją projekto dieną jie gilinosi į žmogaus teisių gynėjų biografijas, jų gyvenimus ir likimus, taip pat aptarė technologines Marijampolės miesto galimybes. Moksleiviai sukūrė skaidres, ruošė informaciją, kuria dalinosi su šalių partnerių mokiniais: italais, turkais ir rumunais.

Erasmus+ „Europe is my future“ virtualaus susitikimo antrąją dieną moksleiviai susipažino su žmogaus teisių istorija. Teisininkė p. Elena Baston vedė pamoką apie Žmogaus teisių deklaraciją ir supažindino su visais minėto dokumento straipsniais. Tikrinant žinias apie Žmogaus teisių deklaraciją sužibėjo mūsų mokyklos mokiniai Gabrielė Mickevičiūtė ir Adomas Gutauskas, kurie į visus klausimus atsakė teisingai. Peno mintims davė vaizdai iš  „TED talks“ (kasmetinė tarptautinė konferencija, kurios šūkis „idėjos vertos platinimo“) apie gimimo liudijimų išdavimo problemą. Ji paskatino susimąstyti, kokie laimingi esame žinodami, kur ir kada gimėme. Kilę iš neturtingų, neišsivysčiusių šalių žmonės netenka galimybės mokytis, studijuoti, dirbti, atsidaryti banko sąskaitas, būti pripažintais piliečiais vien dėl to, jog neturi gimimo liudijimo.

Trečiąją projekto dieną visus įtraukė pamoka „Ar 21 amžiuje vis dar yra vergovė?“ Aptarėme, kas yra šiuolaikinė vergovė: prekyba žmonėmis, seksualinis išnaudojimas, migrantų vergovė ir t. t. Visus sujaudino tikros istorijos apie žmonių prekybą, „Au Pair“ tarptautinę kultūrinių mainų programą (pagal ją jaunimas gyvena metus užsienio šeimoje, prižiūrėdamas vaikus) ir pan., pasakotos įvykius patyrusių žmonių.

Diskusijoje aptarta, kaip galima užkirsti kelią šiuolaikinei vergovei, ką daryti, kad nepatektume į modernios vergovės pinkles? Po pertraukos žaidėme interaktyvų žaidimą – „Kasdieninių problemų sprendimas“. Mokinius linksmai nuteikė žaidimas „Kahoot“  - „Keisčiausi pasaulio įstatymai“. Ketvirtąją projekto dieną visi dalyviai vyko į ekskursijas savo šalyse. Marijampoliečiai Kauno technologijos universiteto muziejuje „nukeliavo laiku“ į smetoninę Lietuvą, aplankė seniausius Universiteto pastatus, sužinojo, kur dirbo ir mokėsi žymiausi Lietuvos valstybės veikėjai ir mokslininkai. Taip pat išgirdome įdomių ir linksmų istorijų iš spalvingo studentų gyvenimo, pamatėme beveik 100 metų senumo istorinę prof. K. Vasiliausko medžiagų atsparumo laboratoriją ir dalyvavome edukacinėje programoje „Pažintis su senovine laboratorija“.

Per pietus Bernelių smuklėje išmokome virti cepelinus. O popiet, pasivaikščioję Laisvės alėja, aplankėme istorinę Prezidentūrą, išgirdome Prezidento rūmų istoriją, apie Kauno tapimą laikinąja sostine ir to laikmečio politinį kontekstą.

Vakarop aplankėme „Atominį bunkerį“, kuris pristato „KGB šnipų muziejų“. Tai unikali kolekcija, kurioje paviešinta slapta sekimo įranga ir prietaisai, naudoti NKVD, KGB ir milicijos specialiųjų  tarnybų. Iki šiol apie KGB naudotą sekimo techniką galima buvo tik paskaityti knygose arba pamatyti kino filmuose apie Džeimsą Bondą.

Paskutinę virtualaus susitikimo dieną Dunarea de Jos Galati universitetą ir studijų programas apžvelgė prof. Aida Mihaela Vasile. Paskaitą apie technologijų ir švietimo naujoves skaitė to paties universiteto prof. Ion Ion. Pamoką apie maisto pramonę ir ES fondų panaudojimą vedė Balaban Mihail. 

Virtualiu būdu aplankėme virtualaus susitikimo šeimininkų miestą Galati, kuris turi nuostabų senamiestį, uostą, parkus. Labai nudžiugome išgirdę balsavimo dėl geriausio devizo apie žmogaus teises rezultatus - nugalėtoja buvo paskelbta Merlinda Sikorskytė. Susitikimą baigėme ekskursijų pristatymu, kurio metu moksleiviai turėjo galimybę pasidalinti įspūdžiais. Tikimės, kad paskutinis projekto susitikimas vyks jau GYVAI, tad partneriams tarėme iki susitikimo Turkijoje.

Scroll to top