8 605 99998 | Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Vienus atleido, kitus iškėlė ir – į Zimbabvę!

Gintautas ŽIMAILA, Marijampolės kolegijos profesinės sąjungos pirmininkas. Kad kolegijoje vyrauja, švelniai tariant, prastas psichologinis klimatas, turbūt nėra naujiena miesto pedagoginei bendruomenei, savivaldybės vadovams.

Per penkerius metus, kuriuos kolegijai vadovauja kaunietis Vaidotas Viliūnas, jis čia netapo savu. Tačiau aukštosios neuniversitetinės mokyklos direktorius „apsistatė“ savais žmonėmis ir suteikė jiems didelius įgaliojimus. Gal vadovas baiminasi atsakomybės, o gal – ir tai labiausiai tikėtina – įgyvendina principą „Skaldyk ir valdyk?“. Kaip bebūtų, kolegijoje įsigali baimė, nepasitikėjimas, nesąžiningumas, galiausiai - abejingumas, nes ir geriausiai dirbantys deramai neįvertinami. Dosniausiai atlyginama savųjų veikla.

Drįstantys pareikšti, kad toks skirstymas (supriešinimas) yra nesąžiningas, dažniausiai išgirsta: „Nenori, nedirbk!“, „Palaukit, bus konkursas, patikrinsim, kokius mokslo straipsnius turit. Ateis daktarai, iš jūsų liks tik dulkės...“. 

O ką jau kalbėti apie paskutinį kolegijos „padalinį“, darbuotojų pramintą GAS (Greito atleidimo skyrius), kuriam vadovauja kolegijos direktoriaus pavaduotoja plėtrai Rasa Zygmantaitė. Daugeliui akivaizdu, kad ji vadovauja ne tik „padaliniui“, pastaruoju metu pradėtam vadinti ir Gero atlyginimo skyriumi.

„Tavo nuomonė nesvarbi...“, - buvo pasakyta šio straipsnio autoriui, drįsusiam pasisakyti  viename akademinės tarybos posėdžių. Kiti pedagogai, administracijos, ūkio tarnybos darbuotojai tyli, kadangi bijo prarasti darbą. Jie matė, kaip kolegiją „savo noru“ paliko kelis dešimtmečius sąžiningai dirbę  Daiva Rutkauskienė, Antanas Gudelevičius, Dalia Venckienė. Kuo jie neįtiko? To nepaaiškino nei kolegijos direktorius V. Viliūnas, nei jo pavaduotoja plėtrai R. Zygmantaitė - ne be jos iniciatyvos vietoje savo nuomonę reiškusių darbuotojų priimti jaunuoliai.

Iki šiol nesuprantame, kodėl direktorius paskyrė R. Zygmantaitę pavaduotoja plėtrai. V. Viliūno teigimu, šis etatas sukurtas siekiant pritraukti kuo daugiau studentų iš užsienio. Tačiau baigiasi antri pavaduotojos veiklos metai, o kolegijoje studijuoja vos vienas užsienietis... Jis nė per nago juodymą neatperka lėšų, kurias R. Zygmantaitė  išnaudojo kelionėms į svečias šalis, konferencijas ir kitus renginius.

Ne gana to, tiesiog akis bado direktoriui adresuoti jos teikimai dėl koeficientų kėlimo, priedų, premijų mokėjimo jai pavaldiems darbuotojams. Suprantama, pavaduotoja plėtrai neužmiršta ir savęs –  šiais metais pasimalonino 50 dienų kasmetinių atostogų, nors jai, nedirbančiai pedagoginio darbo, tiek nepriklauso. 

Kodėl taip savivaliauti leidžia kolegijos taryba, kuriai vadovauja Povilas Petrauskas, nuošalyje yra  Švietimo ir mokslo ministerija?

Atleisti daugiau savo nuomonę reiškiančių darbuotojų, kuriems jau buvo įteikti pranešimai apie atleidimą, sutrukdė teismas, pripažinęs neteisėta direktoriaus sumanytą kolegijos reorganizaciją. Dabar teismas aiškinasi, ar teisėtai veikė kolegijos taryba, šių metų kovo mėnesį antrai kadencijai perrinkusi direktorių. Kad ši procedūra atlikta pažeidžiant konkurso reikalavimus, jau patvirtino Lietuvos Respublikos Akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius Vigilijus Sadauskas.

Kadangi mano, kaip kolegijos  profsąjungos pirmininko priedermė yra ginti darbuotojų interesus, kolegijos vadovybei tapau lyg krislas akyje, kurį bet kokiomis priemonėmis būtina pašalinti. To ėmėsi direktorius V. Viliūnas, pasitelkdamas pavaduotoją akademinei veiklai Ireną Sviliuvienę, Teisės, vadybos ir komunikacijos katedros vedėją Liną Jaruševičienę ir net studentus.

Neformalioje aplinkoje prasitarta, jog vienam iš studentų buvo diktuojama, ką rašyti skunde prieš dėstytoją Gintautą Žimailą. Pareikalavęs, kad studentai paneigtų šmeižtą, iš vieno sulaukiau supratimo, o kitam neatsisakius pareiškimo, kreipiausi į teismą, siekdamas apginti savo garbę ir orumą. 

Dar prieš ketverius metus direktorius V. Viliūnas visuomenei teigė, jog kolegijai gresia bankrotas,  ji turi didelių skolų. Kad jos sumažėtų, kolegijos darbuotojai ėjo nemokamų atostogų.  Darbuotojai, tik ne direktorius, kurio atlyginimas ir tada, ir dabar yra beveik 3 000 eurų.

2015 m. gruodžio 31 d. kolegijos kasoje buvo arti 300 tūkst. eurų. 2016m. lapkričio mėn. kolegijos administracijos direktorius Romas Giedraitis informavo, jog „kolegijos kasoje yra apie 200 tūkst. eurų“. Kur išleisti pinigai, ar jais nepiktnaudžiaujama? Tiesos nežino net profesinės organizacijos pirmininkas, kuriam neteikiama visa informacija. O juk yra įrodymų, kad „savi“ darbuotojai skatinami priedais, premijomis, net kelionėmis.

O kur dar beveik 23 tūkstančiai eurų, kuriuos pagal kolegijos direktoriaus 2016 m. gegužės 16 d. pasirašytą teisinių paslaugų sutartį įsipareigota sumokėti vienai brangiausių advokatų kontorų „Valiūnas ir partneriai Ellex“. Ji kolegijai atstovauja teisme, kuriam ieškinį dėl neteisėtų kolegijos direktoriaus ir kolegijos tarybos veiksmų pateikė keli kolegijos atstovai, tarp jų ir šio straipsnio autorius.

Kolegijos direktorius V. Viliūnas, pavaduotoja plėtrai R. Zygmantaitė, Pedagogikos, menų ir socialinio darbo katedros vedėja Jūratė Makauskienė ir TSRS (Tarptautinių studijų ir ryšių skyrius) vedėja Kristina Čeponienė dabar vieši Afrikoje, Zimbabvėje, kur dalyvauja atitinkamo projekto partnerių pirmajame susitikime. Už jų kelionę kolegijos buhalterija sumokėjo beveik 8 tūkstančius   eurų. Gal taip apsidovanojama artėjančių švenčių proga?

Komentuokite

Rašyti komentarą kaip svečias

0
  • che-che-che...

    Pavyduoliai, pavyduoliai, nes patys rūgsta savo sultyse ir nieko nesugeba. Bent "algelskai" pramokit.

    Mėgti 0 URL per trumpas:
  • VISŲ GERIAUSIA:

    SĖDĖT,BEZDĖT IR SKUNDUS RAŠINĖT.

    Mėgti 0 URL per trumpas:
Scroll to top