8 605 99998 | Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Ar bučiuosim Vilniaus „karvės“ subinę už 0,29€?

Vytautas ŽEMAITIS. Parodyk ožiui karvę, pasakyk, kad tai ožka, o jis vis tiek matys karvę. Kaip ir Vilniaus miesto suvalkiečių bendrijos „Sūduva“ nariai.  Išvykę iš Marijampolės (arba čia nė negyvenę) jie mato 1934 metais statytą P. Armino pradžios mokyklą toje vietoje, kurioje jos iš esmės nelikę akmens ant akmens. II Pasaulinio karo metu nuo bombardavimo nukentėjęs namas P. Armino- Aušros gatvių sankirtoje 1956 metais perstatytas, o pernai Kultūros paveldo departamento sprendimu išbrauktas iš Kultūros vertybių registro.  

Ir vis tik aktore save tituluojanti Vilniaus suvalkietė Alvyda Sipienė mato „karvę“ - 1934 metų mokyklą.

Dėl regėjimo nesiginčysiu – kas ką nori, tas tą mato. Bet reikalas tas, kad per A. Sipienės akinius (kas tiesiogine, kas perkeltine prasmėmis) „karvę“ pamatė (arba galimai buvo paprašyti pamatyti) būrelis vilniečių, vadinančių save suvalkiečiais. Gal dėl to, kad kartais vykdami apsipirkti į Suvalkus pravažiuoja Marijampolę.

Kaip bebūtų, jie pasirašė Kultūros paveldo departamento direktorei Dianai Varnaitei adresuotą kreipimąsi, prašydami gelbėti griuveną įtraukiant ją į saugomų objektų sąrašą. Kad savivaldybė nenugriautų – mat exmokyklos vietoje artimiausiu metu numatyta pradėti statyti sporto kompleksą (daugiafunkcinį centrą).

Gelbėti nuo jo Marijampolę, anot ponios Alvydos, prašo ne tik vilniečiai, bet ir Marijampolės miesto, apskrities gyventojai. Tokių tarp 123 pasirašiusiųjų aptikau kelis, įskaitant dvi labai artimas A. Sipienės giminaites.

Į prašymą, datuotą kovo 20 d., Kultūros paveldo departamento direktorė D. Varnaitė sureaguoja vos ne akimirksniu - taip pat pamato „karvę“, kaip ir jos vietininkas, departamento Marijampolės skyriaus vedėjas, „Miesto laikraščio“ duomenimis, Kaune gyvenantis  Martynas Vasiliauskas. Direktorė kovo 21-ąją dieną parašo įsakymą, kad pradeda mokyklos pastato įregistravimo Kultūros vertybių registre procedūrą, skyriaus vedėjas tą pačią dieną prašo savivaldybės administracijos direktoriaus nevykdyti „jokių objektą galinčių sužaloti veiksmų“.

Še tau, boba, Devintinės – vakar pastatas buvo niekam vertas –  oficiali šio savivaldybei priklausančio objekto likutinė vertė  pagal buhalterinę apskaitą  - 0.29 euro (!!!), o dabar, matyt, jis pasidarė tinkamas įsikurti kol kas Vilniuje reziduojančiam Kultūros departamentui arba jo Marijampolės skyriui. Sėdi sau M. Vasiliauskas apleistoje mokykloje, saugo ją kartu su pelėmis ir kitais plėšrūnais, kai sienos griūva, paramsto jas savo galingais pečiais... O savivaldybė taupo lėšas: nei sporto areną stato, nei už pastato priežiūrą moka (tai atsieitų gerokai brangiau nei 0.29 euro).

Tiesa, nuostolių šioje situacijoje Marijampolė vis tik patiria. Dėl to, kad neturi tinkamos arenos, miesto vyrų komanda negali rungtyniauti Lietuvos krepšinio lygos pirmenybėse. Kadangi jauniems sportininkams trūksta salių, jaunimo (ir ne tik jo) pamėgti atlikėjai į miestą neatvyksta, nes nėra užtektinai žiūrovų talpinančių tribūnų. Marijampolėje didėja gyventojų atoslūgis. Kas renkasi Vilnių, kas Kauną, o kas ir tolimus kraštus.

Į Sūduvos sostinę (?) kartą per kelis metus atvyksta vienas kitas Vilniaus suvalkietis. Pasitikrinti, ar nereikia prašyti Kultūros paveldo departamento, kad gelbėtų visą miestą...

Vaizdelis, vertas spektaklio, kurį mėgina statyti ir režisiere prisistatanti A. Sipienė kartu su marionečių teatru. Nors jo scena Marijampolėje, virvelės tampomos iš Vilniaus. Antai mokyklos pastato įrašymo į vertybių registrą procedūrą Kultūros paveldo departamentas pradėjo net neinformavęs savivaldybės administracijos. Norėjo parodyti, kas čia šeimininkas?

Džiugina tai, kad Vilniaus suvalkiečiai nespėjo atstovėti Kapsuko paminklo. Tikėkimės, kad  neatstovės ir „karvės“.

Komentuokite

Rašyti komentarą kaip svečias

0
  • Komentarų nerasta
Scroll to top